Haber

Black Panther Yıldızı Chadwick Boseman Hayatını Kaybeti

Black Partnerin Yıldızı hayatını kaybeti 2016 yılında kanser teshişi konulan Chadwick Boseman hayatını kaybeti Black Panhther filmiyle sinemaya damga vuran ünlü oyuncu Chadwick Boseman . Tüm dünya tarafından Marvel serisi filmlerinden Black Panther’da sergilediği oyunculukla tanınan 41 yaşındaki aktörün uzun süre boyunca kanserle mücadele ettiği biliniyordu.

CHADWICK BOSEMAN ÖLÜM SEBEBİ NEDİR?

Boseman’ın hayatını kaybetmei ile alakı ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını yakınları ile beraber geçirdiği belirtti ve sonunda da hastalığa yenik düşüp hayatını kaybetiği açıklandı.

CHADWICK BOSEMAN KİMDİR?

Chadwick Aaron Boseman 29 Kasım 1976 Güney Carolina da hayata geldi ve 28 Ağustos 2020 hayatını kaybeti. Boseman Güney Carolina’da, annesi ve babası Afrikalı Amerikalı olan Carolyn Leroy Boseman’nın oğlu olarak doğup büyüdü. annesi bir hastahanede hemşireydi ve babası bir tekstil fabrikasında çalışarak döşemecilik işini yönetiyordu. Boseman 1995 yılında T. L. Hanna Lisesi’nden okuyup mezun oldu. Mezun olduğu İlk yılında ilk oyunu Crossroads’u yazdı.

Boseman, Washington D.C.’deki Howard Üniversitesi’ne gitti ve 2000 yılında yönetmenlik dalında Güzel Sanatlar Bölümü Lisansı ile okuyup mezun oldu. Öğretmenlerinden biri Boseman ve bazı sınıf arkadaşlarının kabul edildikleri Londra’daki İngiliz Amerikan Drama Akademisi Oxford Yaz Ortası Programına katılabilmeleri için yardımcı oldu.

Boseman Senaryo yazmak ve yönetmek istedi ve başlangıçta aktörlerle nasıl ilişki kuracağını öğrenmek için oyunculuk eğitimi almaya başladı eğitimi bitikten sonra ABD’ye döndü sonra New York’un Dijital Film Akademisi’nden mezun oldu.

2018 yılında Marvel Filminde Black Panther karakterine hayat veren ünlü oyuncu Chadwick Boseman 4 yıl boyunca kalın bağırsak kanseri hastalığı ile savaştı ama 28 Ağustos 2020 hastalığa yenik düştü ve hayatını kaybeti.

Chadwick Boseman Oscar Ödüleri
‘Black Panther filmi 2019’daki Oscar töreninde En İyi Özgün Müzik En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Yapım Tasarımı dallarında ödül almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu